Máte viac ako 18 rokov?

Blog

Tajomstvo bylín z Pienin
Tajomstvo bylín z Pienin

Silu liečivých bylín využívali naši predkovia od nepamäti. Postupným pozorovaním ich účinkov zistili, že každá bylinka pôsobí na iné ochorenie, či problém ľudského tela. Tradičným územím zberu a pestovania liečivých bylín je oblasť Červeného Kláštora. Táto história je úzko spätá s rádmi kartuziánov a kamaldulov (členov vetvy benediktínskej rehole). Zachovanými vedomosťami spred 300 rokov, ale aj tradíciami miestnych obyvateľov sa nechali inšpirovať výrobcovia Tatra Balsamu, prvého slovenského bylinného likéru.

Medzi...

Prejsť na článok
LAHODNÁ CHUŤ TATRA BALSAM pre dušu i naše zmysly
LAHODNÁ CHUŤ TATRA BALSAM pre dušu i naše zmysly

Zmes týchto tatranských ingrediencií a tajných receptúr dala vzniknúť rade likérov Tatra Balsam, ktorá je inšpirovaná tradičnými receptúrami z podtatranských oblastí a ich základ tvorí extrakt z horských bylín. Názov Tatra Balsam tak vyjadruje spojenie tatranskej oblasti s likérom, ktorý je vyrobený predovšetkým z liečivých rastlín.

Autor myšlienky využitia známych receptúr a postupov z podtatranskej oblasti  Jaromír Dubay priznáva: „Mám rád Slovensko a jeho tradície, prírodu. Všade nájdete ľudové a generáciami posúvané recepty...

Prejsť na článok
Bylinné likéry s využitím macerácie
Bylinné likéry s využitím macerácie

Blahodarné účinky bylín sú ľuďom známe od nepamäti a aj v súčasnosti je o ich liečivých účinkoch presvedčených čoraz viac ľudí.

Bratislava 22. októbra (OTS) - Od začiatku sa však ľudia snažili získať z bylín čo najviac účinných látok a hľadali na to rôzne spôsoby. Okrem známeho bylinného odvaru alebo záparu, keď sa bylinky zalejú horúcou vodou a nechajú sa krátko lúhovať, sa využíval aj šetrnejší spôsob, a to macerácia. Ide o jednoduchý a pritom účinný systém výluhu bylín za studena. Na výrobu bylinných likérov sa...

Prejsť na článok